logo

Sponsors

We ask that you support these community businesses who are currently sponsoring SISL teams.

Click our Sponsor’s logo on our home page to visit their websites!

************************************************

Thank you to our 2017 Sponsors!

Co-Ed Teams:

Team # 1 Gray All Fab LLC Coach Dennis Frankenfield Asst Coach Colleen Keeler
Team # 2 Red Sinn Painting Inc. Coach David Comly Asst Coach Andrew Sinn
Team # 3 Lime Green Walnut Hill Services Coach James Ofalt Asst Coach Luke Bennett
Team # 4 Orange Landis Supermarket Inc. Coach Brian Bauman Asst Coach Chris Mills

 

U15 Girls:

Team # 1 Pink Hink’s Garage Coach Mark Hinckle Asst Coach Wes Tyson
Team # 2 Blue Souderton Dental Associates Coach Tom Moyer Asst Coach Lori Jacobus
Team # 3 Lime Green Naidoo Family Coach Ed MacFarland Asst Coach TBD
Team # 4 Yellow Univest Bank & Trust Co. Coach Jeff Leinen Asst Coach TBD

 

U15 Boys:

Team # 1 Blue Network Concepts Coach Phil Moriarty Asst Coach Cesar Beltran
Team # 2 Black Towne Resturant of Telford Inc Coach John Burke Asst Coach TBD
Team # 3 Lime Green Walnut Hill Services Coach Stephan Gillespie Asst Coach John McQuade
Team # 4 Orange 309 Mobile Storage Coach Ed Heron Asst Coach TBD

 

U11 Girls:

Team # 1 Lt. Blue Naidoo Family Coach Tracy Scassero Asst Coach Michael Oechsner
Team # 2 Purple Trav’s Barber Shop Coach Bill Hettel Asst Coach Daniel Shelton
Team # 3 Blue Travel Haus, Inc Coach Noelle Steglik Asst Coach Jermey Steglik
Team # 4 Pink Hink’s Garage Coach Chris Delaplane Asst Coach TBD

 

U11 Boys:

Team # 1 Dk. Green Gavin Construction Coach Jason Geddes Asst Coach Chris Yothers
Team # 2 Blue N.F. Landis and Son Coach Matt Hendricks Asst Coach Cesar Beltran
Team # 3 Orange Dunkin Donuts & Baskin Robbins Coach Steve Leyland Asst Coach Matthew Sirianni
Team # 4 Red J.I. Landis Welding & Mechanical Inc. Coach Will Toy Asst Coach Jason Ripka
Team # 5 Black Landis Block & Concrete Coach Brian Alderfer Asst Coach TBD

 

U8 Girls:

Team # 1 Orange Dunkin Donuts Coach John O’Keefe Asst Coach Justin Goodwin
Team # 2 Pink Sklar Family Denistry LLC Coach Neil Aldredge Asst Coach Gable Lobel
Team # 3 Purple Naidoo Family Coach Chris Yothers Asst Coach TBD
Team # 4 Blue Souderton Truck Center Coach TBD Asst Coach TBD
Team # 5 Silver Franconia Insurance Coach TBD Asst Coach TBD
Team # 6 Green Merrill Y. Landis, LTD Coach Mike Brennan Asst Coach TBD

 

U8 Boys:

Team # 1 Silver Rockhill Mini Storage Coach Brian Donahue Asst Coach Katie Pisoni
Team # 2 Orange Bergey’s Jeep Coach Chuck Cush Asst Coach TBD
Team # 3 Blue Dom’s Barber Shop Coach Cesar Beltran Asst Coach TBD
Team # 4 Red SNAP! Photography Coach Mickey Hurley Asst Coach Dave Savignano
Team # 5 Lime Green K.J. Doors Coach Manual Reinoso Asst Coach TBD
Team # 6 Lt. Blue Souderton Truck Center Coach TBD Asst Coach TBD
Team # 7 Black Alderfer Glass Co. Coach John Geddes Asst Coach Matt Witter

 

Peewee Teams:

Team # 1 Black Joe Fisher & Sons Roofing Coach Brian Alderefer Asst Coach TBD
Team # 2 Orange TNC Storage Coach Bill Cush Asst Coach Bryan Parente
Team # 3 Red Coronado’s Pool Renovations Coach Missy Cartwright Asst Coach TBD
Team # 4 Green Penn Valley Gas Coach Jen Landis Asst Coach TBD
Team # 5 Lt. Blue Cope’s Collision Solutions Coach Eric Landis Asst Coach Jack O’Leary