logo

Sponsors

We ask that you support these community businesses who are currently sponsoring SISL teams.

Click our Sponsor’s logo on our home page to visit their websites!

************************************************

Thank you to our 2018 Sponsors!

Co-Ed Teams:

Team 1 Black All Fab LLC Brian Bauman Chris Mills
Team 2 Red Earl Bowl Lanes James Ofalt Asst Coach TBD

15 & Under Girls:

Team 1 Blue Sklar Family Dentistry LLC Nicole Martinez Joe Santone
Team 2 Red Naidoo Family Andrew Sinn Jason Ripka
Team 3 Pink Hink’s Garage Tom Moyer Lori Jacobus

15 & Under Boys:

Team 1 Red Burke’s Garage & Detail John Burke
Team 2 Blue Network Concepts Alex Thomas
Team 3 Dark Green Dick’s Sporting Goods Jeremy Steglik

12 & Under Girls:

Team 1 Orange 309 Mobile Storage Coach TBD Asst Coach TBD
Team 2 Blue Luxuary Bath & Kitchens Anna Oliver Asst Coach TBD
Team 3 Lime Green Matz Metalworks Tracy Scassaro Matthew Sirianni

12 & Under Boys:

Team 1 Dk. Green Gavin Construction Co. Coach TBD Asst Coach TBD
Team 2 Lime Green Trav’s Barber Shop Kaitlyn Brechbill Angie Brechbill
Team 3 Red SNAP! Party Booths Coach TBD Asst Coach TBD

10 & Under Girls:

Team 1 Dark Blue Travel Haus, Inc Noelle Steglik Jeremy Steglik Damion Covelens
Team 2 Orange Dunkin’ Donuts, Harleysville John O’Keefe Sheila Oliver Asst Coach TBD
Team 3 Green Naidoo Family Bill Hettel Tom Dufraine Gabe Lobel
Team 4 Yellow Rothman Institute Chris Delaplane Chris Yothers Cynthia Sanchez

10 & Under Boys:

Team 1 Lime Green Sustainable Waste Solutions Matthew Hendricks Pamela Keller
Team 2 Yellow TNC Storage Coach TBD Jason Ripka
Team 3 Dark Green Dick’s Sporting Goods Logan Shellenberger Asst Coach TBD
Team 4 Orange Dunkin’ Donuts, Harleysville Stephanie Ziegler Asst Coach TBD

8 & Under Girls:

Team 1 Orange Dunkin’ Donuts & Baskin Robbins, Souderton Bobbi Moyer Gina Carroll Asst Coach TBD
Team 2 Pink Feet First Podiatry Amanda Zimmerman Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 3 Red SNAP! Sports & Events Photography Ben Sauers Megan Derstine Kiersten Yothers
Team 4 Aqua Blue Naidoo Family Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 5 Purple Luxuary Bath & Kitchens Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD

8 & Under Boys:

Team 1 Yellow Coronado’s Pool Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 2 Orange QNB Bank Mickey Hurley Dave Savignano Chris Jalboot
Team 3 Red Cope’s Collision Solutions Matt Mscichauski Matt Witter Asst Coach TBD
Team 4 Blue Landis Block & Concrete Kevin Destefano Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 5 Green Bergey’s Inc Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 6 Lime Green Landis Supermarket Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 7 Silver Carpet Care Services, LLC Coach TBD Asst Coach TBD Asst Coach TBD
Team 8 Black ATS Springs Steve Massey Asst Coach TBD Asst Coach TBD

Peewee Teams:

Team 1 Yellow Univest Bank & Trust Brian Donahue Asst Coach TBD
Team 2 Red K.J. Doors Tara Lorah Asst Coach TBD
Team 3 Orange Dunkin’ Donuts & Baskin Robbins, Souderton Missy Cartwright Asst Coach TBD
Team 4 Dark Green Penn Valley Gas Tom McGinniss Asst Coach TBD
Team 5 Dark Blue Franconia Insurance & Financial Services Jen Landis Eric Landis
Team 6 Lime Green Souderton Truck Center Bill Cush Asst Coach TBD
Team 7 Silver Souderton Dental Shanleigh O’Leary Asst Coach TBD
Team 8 Light Blue N.F. Landis Appliances Brian Alderfer Jeff Schultz